Bezpieczna Gra

Samowykluczenie konta jako samodzielna forma kontroli hazardu

Jeśli uważasz, że spędzasz zbyt dużo czasu w grach hazardowych lub czujesz, że grozi Ci ryzyko uzależnienia, należy rozważyć możliwość przerwy od gry, czyli samowykluczenia konta. Każdy legalny bukmacher w Polsce jest zobowiązany do udostępnienia możliwości samowykluczenia konta gracza na określony przez niego czas. Konto gracza może zostać zawieszone na dowolny okres od 24 godzin do 5 lat, w przypadku hazardu online.

Działanie to ma na celu ochronę dobra gracza i jego odpowiedzialnej gry. Po zawieszeniu konta na określony czas, gracz może być pewien, że jego bukmacher dopełni wszelkich starań, aby uniemożliwić przedwczesne otwarcie konta. W czasie samowykluczenia, wszelkie starania o wcześniejsze otwarcie konta będą odrzucane, a bukmacher powinien udostępnić graczowi źródła pomocne w walce z hazardem.

W przypadku, gdy gracz zdecyduje się na całkowitą rezygnację z hazardu lub/i podjęcie terapii hazardowej, istnieje możliwość permanentnego zamknięcia konta.

W celu podjęcia powyższych działań, należy niezwłocznie skontaktować się ze swoim bukmacherem. Kierując swoją prośbę, nie masz konieczności podawania przyczyny rezygnacji z gry. Należy wówczas wyraźnie zaznaczyć, iż zależy Ci na zamknięciu konta na zawsze, bez możliwości ponownego otwarcia.

Pamiętaj, że samowykluczenie konta jest formą pomocy, która ułatwia zachowanie zasad odpowiedzialnej gry, a w konsekwencji umożliwia czerpanie radości z udziału w grach hazardowych, ze zmniejszonym ryzykiem popadnięcia w nałóg.

    Sponsorem serwisu grajodpowiedzialnie.info jest Cherry Online Polska sp. z o.o.