Bezpieczna Gra

Opcje Limitu Gry

Ustawa hazardowa w Polsce przewiduje że każdy legalny bukmacher w Polsce, musi spełnić wymagania co do odpowiedzialnej gry, która ma na celu chronić gracza bez wpadnięciem w nałóg.

Wszyscy gracza mają dostęp do 2 obowiązkowych limitów na grę: limit obrotu oraz limit czasu. Oba dostępne limity mają również dwie obowiązkowe ramy czasowe: dzienne oraz miesięczne. Oznacza to, że aby rozpocząć grę w jednym z wielu obecnie dostępnych legalnych bukmacherów w Polsce, gracz, jeszcze przed postawieniem swojego pierwszego zakładu, musi ustalić swoje limity na grę.

Warto w tym momencie zastanowić się nad tym ile czasu oraz środków łącznie chcemy i możemy przeznaczyć na grę. Należy pamiętać, że aby zwiększyć limit po raz pierwszy, należy odczekać 24 godziny. Jeżeli chcemy zwiększyć ten sam limit ponownie, musimy odczekać 7 dni; trzecia i każda kolejna zmiana wymusza odczekanie 3 miesięcy. 

Inaczej wygląda sprawa zmniejszenia limitów, która zdecydowanie bardziej służy graczom w kontroli ich gry. Jeżeli chcemy zmniejszyć jeden z limitów, to każda zmiana jest natychmiastowa – pozwala to na efektowną i szybką zmianą nawyków (np. zmniejszenie czasu jaki poświęcamy na hazard online od razu).

Dobrze jest zacząć grę online od poprawnego zastosowania tych limitów, ale również warto pamiętać o tym jak łatwo je zmniejszyć gdy tego potrzebujemy. Pamiętaj – masz kontrolę!

    Sponsorem serwisu grajodpowiedzialnie.info jest Cherry Online Polska sp. z o.o.