Bezpieczna Gra

Jak grać odpowiedzialnie?

Dla wielu osób hazard wiąże się z zabawą i dodatkowym dreszczykiem emocji podczas oglądania transmisji sportowych. Niestety, niektórzy traktują hazard jako sposób na zarobienie ekstra pieniędzy lub jako odskocznię od życiowych problemów. Przeczytaj porady na temat bezpiecznej gry, aby lepiej zarządzać swoim czasem i budżetem:

1. Nie graj aby zarobić

Hazard powinien być formą rozrywki i wydatek na hazard powinien być traktowany tak samo jak każdy inny rodzaj rozrywki np. pójście do kina czy na koncert. Nie oczekuj że na hazardzie wyjdziesz “na plus”, ponieważ jak mówi popularne angielskie przysłowie “house always wins” – dom (kasyno) zawsze wygrywa.

2. Graj jedynie za środki, których strata nie odbije się na Twoim budżecie

Najlepiej przeznaczyć sobie dzienny/tygodniowy/miesięczny budżet na grę i wydawać spoza tego budżetu. U legalnych polskich bukmacherów musisz ustawić limit na grę i dobrze jest to wykonać adekwatnie do swojego budżetu. Nie graj za środki spoza budżetu jak na przykład czynsz lub rachunki.

3. Miej z góry ustalony budżet na grę

Jeszcze przed rozpoczęciem gry zdecyduj ile możesz przegrać. Pamiętaj – nie ma odwrotu, tych pieniędzy nie możesz tak po prostu odzyskać. Natomiast kiedy wygrywasz – masz szczęście. Szczęście nie trwa jednak wiecznie, musisz o tym również pamiętać.

4. Ustal odpowiedzialne limity

Przed rozpoczęciem gry u legalnego bukmachera, musisz ustalić limit na obrót oraz limit czasu. Ustal te limity z głową – pamiętaj że zawsze możesz je zmienić, ale dobrze jest ustalić realistyczne limity których będziesz się trzymać.

5. Nigdy nie próbuj się odbić

Jeżeli po przegranej swoich przeznaczonych środków na grę, próbujesz się odegrać i wygrać je z powrotem to oznacza że nigdy tak naprawdę limit na grę nie został ustalony. Chęć natychmiastowego odegrania się przeważnie kończy się tylko na większej stracie – ochłoń i zrób sobie przerwę, aby nie mieć większych strat.

6. Nie graj kiedy masz depresję lub jesteś zestresowany/a

Podejmowanie decyzji jest trudniejsze kiedy dochodzi do tego stres lub złe samopoczucie. Ważne jest aby grać tylko wtedy kiedy masz chłodną głowę i dobre samopoczucie, aby nie doprowadzać do złych decyzji.

7. Hazard to nie jedyna forma rozrywki

Kiedy traktujesz hazard jako jedyna forma spędzania wolnego czasu, przestanie stawać się czymś co robisz dla rozrywki. Wtedy też zamiast rozrywki, hazard może stać się problemem w Twoim życiu. Równowaga jest ważna, także pamiętaj aby nie spędzać swojego wolnego czasu tylko na grze.

8. Nie bierz karty bankowej ze sobą

Jeżeli lubisz grać w punktach stacjonarnych, przynieś ze sobą gotówkę, którą masz przeznaczoną na grę. Pozwoli to uniknąć sytuacji gdy chcesz postawić coś “ekstra” pod wpływem impulsu.

9. Rób częste przerwy

Jeżeli grasz w miarę często, pamiętaj aby robić sobie przerwy. Pozwoli Ci to ochłonąć jak i również nabrać perspektywy gdy może potrzebna jest dłuższa przerwa od gry. Wyjście na zewnątrz, aby się przewietrzyć na pewno pomoże w trzeźwej ocenie sytuacji.

10. Nie pij oraz nie bierz używek podczas gry

Alkohol oraz narkotyki zaburzają trzeźwe myślenie – powodują dekoncentracjęi mogę również spowodować utratę kontroli nad sobą i samą grą.

    Sponsorem serwisu grajodpowiedzialnie.info jest Cherry Online Polska sp. z o.o.