Bezpieczna Gra

Hazard – fakty i mity

Ludzie mają swoje przesądy i wierzenia, i nie inaczej jest w przypadku hazardu. Mówimy tutaj na przykład o wierzeniu w szczęśliwe cyfry lub rytuały, które z jakiegoś powodu mogą mieć efekt na grę. Przedstawimy tutaj parę przykładów mitów na temat hazardu.

“Jeżeli będę nadal grać, to szczęście się odmieni i odzyskam pieniądze które przegrałem/am”

Za każdym razem gdy stawiasz zakład, jego rezultat nie ma związku z Twoim poprzednim zakładem. Nie oznacza to że Twoja szansa na wygraną jest większa w Twoim dziesiątym zakładzie niż w pierwszym. Z czasem, im większe ryzyko, tym więcej przegrywasz.

“Prawie wygrałem/am, na pewno zaraz się uda”

“Mało brakowało“ nie oznacza że Twoja wygrana czeka za rogiem i kolejny zakład będzie tym szczęśliwym. Przyszłe zakłady są kompletnie oddzielne od poprzednich zakładów i nie mają na siebie wpływu.

“Jeżeli zagram więcej niż jedną grę to zwiększę swoją szansę na wygraną”

Możesz wygrać więcej jeżeli postawisz więcej. Działa to jednak w dwie strony – większe stawki = większym wydatkom i może to skutkować dużymi przegranymi. Pamiętaj że z czasem im więcej grasz, tym więcej przegrywasz.

“Mam specjalną strategię podczas gry. Wybieram szczęśliwe numery na loteriach i gram tylko w ulubione zdrapki, dzięki temu więcej wygrywam.”

Wynik gier losowych takich jak loterie czy maszyny (sloty) są całkowicie losowe. Jako gracz, nie masz na nie wpływu – grając na te same liczby w lotto co tydzień, nie zwiększy Twoich szans na wygraną. Szansa na wygraną w Lotto 6 z 49 to 1 do 14 milionów – liczba kuponów oraz liczby jakie wybierasz nie zmieniają wyniku gry – szansa na wygraną zostaje taka sama.

Wygrywanie na maszynach do gier jest uzależnione tylko i wyłącznie od losowo generowanego wyniku jaki generuje system danej maszyny. Wynik gier jest znany jeszcze przed samą animacją. Naciśnięcie STOP nie spowoduje zmiany wyniku, jedynie zakończy grę wcześniej – nie można wpłynąć na wynik rundy poprzez zatrzymanie animacji.

“Czuję, że dzisiaj mam szczęście. Wiem że dzisiaj wygram!”

Nadzieja, życzenie oraz nawet potrzeba wygranej pieniędzy nie ma żadnego przełożenia na wygraną w grach losowych.

    Sponsorem serwisu grajodpowiedzialnie.info jest Cherry Online Polska sp. z o.o.